Zapisz się! » do newslettera i odbierz Biznesplan dla self-publisherów!

Dlaczego warto wydać książkę?

 Czas czytania: 3 minut

Audiobook – nagranie i przygotowanie książki audio

Autorska publikacja to dla wielu wielka rzecz. Wiąże się co prawda z dużym nakładem pracy, jednak w ogólnym rozrachunku przynosi wiele długoterminowych korzyści. Co konkretnie zyskasz wydając własną książkę? W dzisiejszym artykule dokładnie omówimy tę kwestię oraz zastanowimy się, kto najczęściej decyduje się na wydanie własnej publikacji.


Prestiż i wiara we własne możliwości

Wydanie własnej książki to nie lada wyczyn. Nie każdy potrafi zebrać swoje doświadczenia i przemyślenia w całość, a do tego zaprezentować je w sposób zachęcający dla czytelnika. Własna publikacja to coś, co pozostanie po Tobie już na zawsze.

Autorzy książek kojarzeni są w społeczeństwie jako osoby światłe, wyjątkowo inteligentne, pracowite i konsekwentne w działaniu. Jeśli zatem chcesz dołączyć do tego zacnego grona, nie zastanawiaj się dłużej i zacznij pisać autorską książkę.

Warto dodać, że wydanie własnej publikacji wiąże się także z podniesieniem samooceny i wiary we własną determinację. Jeśli uda ci się osiągnąć ten cel, to z pewnością inne wyzwania staną się łatwiejsze w realizacji.


Twoja biznesowa wizytówka

Kto z nas nie chciałby pochwalić się przed potencjalnym kontrahentem własną publikacją i wręczyć mu w trakcie biznesowego spotkania specjalny egzemplarz z dedykacją?

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że to wyjątkowy sposób na autoprezentację. Wówczas w oczach partnera biznesowego stajesz się specjalistą w danej dziedzinie i osobą o niezaprzeczalnie szerokiej wiedzy. Taka forma przekonania do siebie klienta będzie z pewnością doceniona i potraktowana jako coś więcej, niż tylko kolejna oferta współpracy.

W końcu kto nie chciałby współpracować z osobą, której udało się wydać własną książkę?


Budowanie wizerunku eksperta

Od momentu wydania własnej książki możesz myśleć o sobie nie tylko w kategoriach osoby mającej wiedzę w danej dziedzinie, ale również jako o autorze profesjonalnej publikacji. Śmiało możesz przedstawiać się jako ekspert i specjalista, czego dowodem jest wydana książka.

Odtąd czytelnicy nabiorą do ciebie jeszcze większego szacunku i docenią wiedzę, którą otrzymali za sprawą publikacji twojego autorstwa. Po jej przeczytaniu staniesz się w ich oczach swego rodzaju autorytetem w danej dziedzinie. Obdarzą cię zaufaniem i z pewnością zakupią kolejne usługi: np. kursy, inne książki lub poproszą o spersonalizowaną usługę.

Każdy autor fachowej książki może liczyć na znaczny wzrost liczby klientów i partnerów biznesowych, ponieważ uznawany jest za eksperta w danej branży i osobę niezwykle doświadczoną.


Wartościowe kontakty biznesowe

Wiele branż uznawanych jest za środowisko dość hermetyczne, w którym niezwykle ciężko jest pozyskać wartościowych kontrahentów. Jak zatem przebić się do osób decyzyjnych, reprezentujących ten segment rynku, na którym najbardziej nam zależy?

Jednym z rozwiązań jest napisanie własnej, eksperckiej książki. Możesz potraktować ją jako swego rodzaju materiał reklamowy i rozesłać kilka darmowych egzemplarzy do przedstawicieli ważnych dla ciebie firm. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że zainteresujesz daną osobę swoim doświadczeniem, determinacją i wiedzą. 

Inną kwestią jest fakt, że nigdy do końca nie wiesz, kto sięgnie po twoją publikację. Może trafi na nią ktoś, komu zaimponuje twoje podejście do danej dziedziny i postanowi zaproponować ci wyjątkowo korzystną współpracę lub zamówi dużą usługę? Pewne jest jedno – książki czytają osoby inteligentne, które stawiają na rozwój, a więc na takich czytelników z pewnością możesz liczyć.


Dodatkowe zyski

Jedną z najważniejszych zalet wydania własnej książki, jest oczywiście dodatkowy zarobek. Jeśli posiadasz grono oddanych czytelników i fanów, nie musisz martwić się o sprzedaż publikacji. Twoi dotychczasowi odbiorcy z pewnością zechcą poszerzyć swoją wiedzę z danego zakresu, a jednocześnie wesprzeć twoją działalność.

Zyski ze sprzedaży książki można zwiększyć również za pomocą wydania jej w kilku formach: oprócz tradycyjnej, materialnej wersji zaproponuj czytelnikom także ebooka lub audiobooka. Warto dodać, że dochody z wydanej publikacji są pasywne, a zatem będą doskonałym zabezpieczeniem na przyszłość.


Kto najczęściej decyduje się na wydanie własnej książki?

Na rynku nie brakuje twórców, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wydać autorską książkę na własną rękę, np. korzystając z pomocy niezależnych specjalistów lub firm wydawniczych wspierających self-publisherów. Kto najczęściej decyduje się na to rozwiązanie?

  • osoby, dla których wydanie własnej publikacji ma być swego rodzaju zwieńczeniem działalności, jubileuszu lub innego, ważnego wydarzenia,
  • naukowcy i eksperci, którzy są zobowiązani opublikować swoje badania w określonym czasie,
  • blogerzy, doradcy i specjaliści w danej dziedzinie, którzy zebrali już zadowalające grono stałych odbiorców i chcą zacząć zarabiać więcej oraz stać się liderem na rynku konkretnych usług,
  • osoby, które na co dzień sprzedają np. kursy i szkolenia z danego zakresu i chcą zebrać swoją wiedzę w całość, aby zwiększyć grono klientów.

Podsumowanie

Jak widać, wydanie własnej książki to doskonały sposób na budowanie i promowanie marki osobistej. Wiele osób, które decydują się na napisanie i wydanie własnej książki, nie kończy pisarskiej kariery na jednej pozycji, a w przyszłości tworzy kolejne, które sprzedają się jeszcze lepiej z uwagi na znane i wypromowane już nazwisko.

IMKER
IMKER

Firma IMKER od 2015 roku wspiera twórców i producentów we wprowadzaniu własnych produktów na rynek. Wyróżnia się kompleksowością usług - oferując m.in. doradztwo, usługi fulfillment, support (obsługa klienta) oraz SalesCRM (oprogramowanie do sprzedaży). IMKER prowadzi Twórców przez całość procesów związanych ze sprzedażą w internecie, od uruchomienia sprzedaży, poprzez przedsprzedaż, magazynowanie, pakowanie i wysyłkę, aż do profesjonalnej obsługi klienta i zwrotów.

Odbierz wartościowy bonus przy zapisie do newslettera!

Wzór biznesplanu książki dla selfpublishera na 12 miesięcy! Będziemy Ci także regularnie (co wtorek) wysyłać ciekawe inspiracje dotyczące świata twórców online.

    Twoje dane są u nas bezpieczne. 🛡️

    email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup