SELF-PUBLISHING Z IMKER 

Wydaj swoją książkę 📚
i zarabiaj na jej sprzedaży!

Profesjonalne usługi dla Autorek i Autorów. Pomagamy w całym procesie self-publishingu 📚, dzięki czemu możesz zadbać o każdy szczegół wydania książki 📖 i zacząć ją sprzedawać bez żadnych pośredników 🛒.

👉 Więcej zarabiasz (przychody trafiają bezpośrednio do Ciebie!)
👉 Masz pełną kontrolę i zachowujesz prawa autorskie
👉 Zapewniamy Ci potrzebne usługi wydawnicze i ecommerce

300

Autorek i Autorów

50000

przesyłek miesięcznie

6000

m² magazynów

100

specjalistów od książek

Odkryj potencjał self-publishingu z Imker i zacznij sprzedawać swoją książkę!

Zapomnij o tradycyjnym modelu wydawniczym, w którym najwięcej zarabia dystrybutor, zaś sam autor jest na samym końcu i przypada mu jedyne 5-15% ceny okładkowej w rozliczeniu co pół roku…

Docieraj bezpośrednio do swoich Czytelników i sprzedawaj samodzielnie w modelu D2C (direct to consumer). Dzięki temu 100% przychodów natychmiast będzie trafiać do Ciebie!

Będziemy podpowiadać Ci sprawdzone w praktyce rozwiązania, które jak najszybciej przybliżą Cię do realizacji Twoich celów. W Imker zapłacisz tylko faktycznie zrealizowane usługi i wysłane przesyłki.

Zdejmiemy z Ciebie wszystkie uciążliwe obowiązki związane z prowadzeniem zaplecza sprzedażowego, by Twoja cenna energia była przeznaczana na efektywne budowanie relacji z odbiorcami oraz marketing książki.

📚 Korzystaj ze wszystkich atutów self-publishingu, bez obaw i żmudnych poszukiwań odpowiedzi na pytania związane z wydawaniem książek. 📚

Co Imker może dla Ciebie zrobić?
Usługi selfpublishing krok po kroku:

 1. Doradztwo na każdym kroku self-publishingu

  Według nas, każda książka jest inna i wymaga unikalnego podejścia. Dlatego spotykamy się i rozmawiamy o Twoich pomysłach. Liczymy opłacalność całego przedsięwzięcia wydawniczego w Twoim przypadku. Możemy też doradzić w zakresie sposobu dystrybucji, strategii cenowej i ewentualnych akcji promocyjnych. Mamy unikalne doświadczenie, którym chętnie się dzielimy.

 2. Prace wydawnicze (redakcja, korekta, skład i okładka)

  Imker współpracuje ze specjalistami, którzy służą self-publisherom pomocą w redakcji i korekcie. Rozważymy wspólnie, jaka okładka, papier czy format będzie atrakcyjniejszy dla czytelników. Jak przy tym zoptymalizować koszty. Zastanowimy się, czy i kiedy warto wykreować coś niestandardowego – bo przecież druk takich formatów jest zazwyczaj droższy. Zwrócimy też uwagę na takie kwestie jak wytrzymałość okładki – niektóre ich rodzaje łatwo się niszczą w transporcie.

 3. Wielkość nakładu, druk i kontrola jakości

  Doradzamy w tej kwestii naszym klientom, biorąc pod uwagę potencjalną grupę docelową, możliwości marketingowo-sprzedażowe autora oraz koszty druku. Zazwyczaj wystarczy kilkaset sprzedanych egzemplarzy, aby inwestycja w self-publishing się zwróciła.

  Dzięki naszej czujności już wielu autorów uniknęło rozczarowania co do jakości druku i mogło skutecznie dochodzić swoich praw do reklamacji w drukarni.

 4. Strona sprzedażowa oraz lista mailingowa

  Stworzymy landing page, który będzie w całości o Twoich produktach i o Tobie. Zainteresujesz swoich odbiorców i uzyskasz wysoką konwersję. Z łatwością dasz radę skonfigurować własną stronę nawet w kilka godzin, ale jeśli nie chcesz się tym zajmować, możesz skorzystać z naszej pomocy. Wystarczy, że podeślesz nam teksty i grafiki, a przygotujemy landingpage za Ciebie. Nie zostawimy Cię samego. Kupując IMKREATOR, otrzymasz instrukcję jego konfiguracji, a jeśli będziesz potrzebować pomocy, jesteśmy do Twojej dyspozycji! Nie musisz pilnować serwera lub sprawdzać, czy trzeba dokonać aktualizacji. W ramach naszej usługi zapewnimy Ci hosting, a także aktualizacje zarówno WordPressa, jak i samego rozwiązania. Wiesz już, że masz tylko 11 sekund, żeby zainteresować odbiorcę. Szkoda byłoby stracić cenny czas na ładowanie się strony. Dlatego zadbaliśmy o jej szybkość i dopracowanie kodu.

 5. Przedsprzedaż i wysyłka premierowa

  Dysponujemy odpowiednim zapleczem, przestrzenią oraz wyszkoloną kadrą pracowniczą. Obsłużyliśmy już ponad 200 wysyłek premierowych o różnych wolumenach, od 50 do ponad 40 tys. przesyłek. Nasze doświadczenie pozwala nam tak zaplanować proces, żeby dziennie wysyłać ok. 2-3 tys. przesyłek tylko w imieniu jednego autora. Mamy umowy z kilkoma firmami kurierskimi i to autor wybiera, które formy wysyłki udostępni w swoim sklepie, nie ponosząc dodatkowych kosztów na działania logistyczne związane z obsługą różnych przewoźników. Oferujemy wysyłkę kurierami Pocztex 2.0, DPD, FedEx, InPost, a także dostawy do punktów czy automatów paczkowych (Paczkomaty InPost, ORLEN paczka). Po naszej stronie jest też zapewnienie opakowania, wypełniaczy, dyspenserów, kartonów, kopert, etc. To my martwimy się o to, żeby nie zabrakło kartonów, taśmy czy papieru do druku etykiet.

 6. Sklep internetowy, który sprzedaje

  Oferujemy system SalesCRM, który jest prosty w obsłudze i dostosowany do obsługi sprzedaży książek w ramach self-publishingu. Nasz system jest zintegrowany ze wszystkimi istotnymi narzędziami – wykorzystuje popularne i sprawdzone rozwiązania w zakresie wystawiania faktur, przyjmowania płatności, nadawania przesyłek, wysyłki newslettera. Do tego daje możliwość upsellingu – proponowania w koszyku dodatkowych produktów oraz odzyskiwania nieopłaconych zamówień. W swoim sklepie możesz sprzedawać zarówno książki, jak i produkty cyfrowe (ebooki, audiobooki) oraz dowolnie kompoować zestawy.

 7. Obsługa Twoich klientów (email, telefon, zwroty, itd.)

  Wyręczamy Cię, oferując kompleksowy pakiet obsługi klienta, który wynika z wielu lat doświadczeń. Oferujemy support w zakresie obsługi mailowej i telefonicznej oraz pełną obsługę reklamacji i zwrotów. Nasi pracownicy są odpowiednio wyszkoleni z zakresu komunikacji, a ich celem jest jak najszybsze rozwiązywanie problemów klienta. Posiadamy wypracowane standardy obsługi reklamacji i zwrotów zgodne z obowiązującymi przepisami.

  Średni czas reakcji na e-mail w lipcu wynosił 2 godziny i 8 minut, a na 62 proc. wiadomości odpowiedzieliśmy w ciągu godziny.

  Kiedy autor ma już ustalone te zasady, nasze biuro obsługi może rozliczać wpłaty, wystawiać faktury i korekty według wytycznych klienta w systemie wFirma / Fakturownia oraz wygenerować z tego systemu pliki JPK dla księgowości.

Self-publishing z Imker:

W Imker przejmujemy obowiązki Autorów, by nie blokować ich cennej przestrzeni życiowej na sprawy „zaplecza” – od odbioru książek z drukarni, przez magazynowanie, organizację premierowej wysyłki, obsługę zamówień, pakowanie przesyłek, przyjmowanie zwrotów i reklamacji.

To nie wystarczy? Nie ma problemu!

✅ Współpracujemy ze specjalistami, które profesjonalnie zajmują się redakcją, korektą i składem książek.

✅ Polecamy drukarnie, które oferują najlepszy stosunek jakości do ceny.

✅ Doradzamy, jaki nakład książek będzie odpowiedni, biorąc pod uwagę wielkość społeczności zgromadzonej wokół autora i jej zaangażowanie.

✅ Wskazujemy najlepsze praktyki w kwestii cen i promocji, a także oferujemy autorski sklep internetowy.

✅ Tworzymy nawet całe systemy sprzedażowe (landing page, katalog produktów, email marketing, lejki, itd.).

To wszystko robimy po to, by na koniec dnia to Autorzy byli największymi wygranymi w self-publishingu!

Dzięki realizacji wszystkich wskazówek można szybko osiągnąć zwrot z poniesionej inwestycji i dalej (często pasywnie) zarabiać na swoich książkach!

Dowiedz się, dlaczego Autorki i Autorzy polecają współpracę self-publishingową z Imker:

Imker to był najlepszy wybór spośród wszystkich decyzji podjętych w okresie prac nad #FinNinja. Nie ma słów, którymi mógłbym wystarczająco polecić ich usługi. Konkurencyjne firmy logistyczne mają po kilku sprawnych handlowców, którzy potrafią sprzedawać usługi, ale później okazuje się, że firma nie dowozi jakości… W Imker jest odwrotnie: najpierw jakość, a potem chwalenie się. Dlatego właśnie tak chętnie polecam go dalej. Cały czas dostaję kolejne dowody, że moi sklepowi ninja – bo tak określam współpracowników zajmujących się logistyką i obsługą klienta – potrafią w fajny sposób spełniać bardzo specyficzne potrzeby Klientów.

Michał Szafrański
Michał Szafrański Autor książek "Finansowy Ninja" oraz "Zaufanie, czyli waluta przyszłości"

Korzystam z usługi Fulfillment w Imkerze od roku i wiem, że to był doskonały wybór. Nie muszę się o nic martwić i jestem w stałym kontakcie z pracownikami, gdy jest taka potrzeba. Moje książki są przechowywane bezpiecznie, a wszystkie paczki docierają do klientów terminowo i bez uszkodzeń. Dzięki odpowiedniemu pakowaniu nawet większej ilości książek w jednej paczce, towar dociera do klienta w stanie idealnym. Co ja z tego mam, czy nie mogłabym zorganizować się sama? Dzięki temu, że zdecydowałam się na magazynowanie i realizację zmówień przez firmę Imker mogę mieć moją książki w ciągłej sprzedaży, a sama w tym czasie zająć się tworzeniem kolejnych książek, filmów i pracować przy blogu. Dla mnie super rozwiązanie i same korzyści. Ach! nie wspomniałam, że przy premierze książki Imker w ciągu dwóch dni nadał kilka tysięcy przesyłek z książkami, które stemplowałam i podpisywałam u nich w magazynie. Dzięki temu każdy czytelnik, już kolejnego dnia mógł cieszyć się moją książką. Zdecydowanie idealne rozwiązanie dla twórców internetowych i autorów.

Ewa Wojtan
Ewa Wojtan MojeDzieciKreatywnie.pl, autorka książek z serii "Dziennik Zabaw"

Z Imkerem współpracuję w ramach outsorcingu wysyłki, pakowania i magazynowania książek, oraz obsługi około-sprzedażowej moich produktów cyfrowych (BOK). Cała załoga Imkera to osoby nastawione na komunikację, szukanie rozwiązań i sprawną pracę. I wszystko to w świetnym stosunku ceny do jakości. Polecam 🙂

Marcin Korczyk
Marcin Korczyk Pan Tabletka, autor książek

Powierzyłem im swoje książki i mam pewność, że zamówienia są niezwłocznie i precyzyjnie realizowane oraz pakowane według najwyższych standardów. Cały proces obsługi zamówień – od kontaktu z Klientami, reagowania na reklamacje i zwroty czy wystawianie faktur – oddelegowałem do firmy Imker i przez ponad rok współpracy ani razu nie miałem powodów do narzekań. Z czystym sumieniem – polecam.

Z czystym sumieniem polecam też system SalesCRM. Mamy tam już dwa sklepy i właśnie otwieramy kolejny. Niezawodność, szybkość działania, mnogość funkcji i błyskawiczna obsługa klienta firmy Imker to cechy nie do pobicia. Przeniosłem swój biznes od SalesCRM od konkurencji i to była rewelacyjna decyzja!

Maciej Aniserowicz
Maciej Aniserowicz Devstyle.pl, autor książki oraz wydawca kursów internetowych

Polecam Imker. Wsparcie jest błyskawiczne i konkretne, powierzone zadania wykonane, pracownicy życzliwi. Dzięki temu, że Imker obsługuje nasz sklep, mamy więcej czasu na realizowanie kolejnych, dochodowych projektów. Czego chcieć więcej?

Magdalena Komsta
Magdalena Komsta Wymagajace.pl

Współpraca z Wami to seria bardzo pozytywnych zaskoczeń. Jakość obsługi, jaką oferuje Krzysztof i cały zespół to modelowy wzór najlepszej obsługi klienta, która przekracza oczekiwania. Największe wrażenie zrobiły na nas: – Szybka i sprawna wysyłka paczek! – Wsparcie na każdym etapie – wstępne rozmowy i opracowanie sposobu współpracy, przygotowanie do premiery, system sprzedażowy ze wsparciem technicznym, szybki czas odpowiedzi na wszelkie pytania, bardzo pozytywna atmosfera, dużo uśmiechu – po prostu polubiliśmy się 🙂 Absolutnie PRZEKROCZYLIŚCIE oczekiwania.

Marcin Iwuć
Marcin Iwuć blog FinanseBardzoOsobiste, autor książki "Finansowa Forteca"

Prowadzenie mojego sklepu dzielę na okres przed rozpoczęciem współpracy z firmą Imker, i po. Oczywiście niesamowicie poprawiły się takie mierzalne rzeczy, jak szybkość i dokładność realizacji zamówień. Ale przede wszystkim pozbyłem się ogromnej ilości stresu, związanego z obsługą sklepu samemu. Bezstresowość to w ogóle cecha szczególna firmy Imker. Niezwykle przejrzysta oferta i łatwe wdrożenie, niewymagające wypełnienia mnóstwa formularzy. Niskie, i co ważniejsze proste i przewidywalne koszty. I w końcu przyjazny, bezpośredni kontakt z ekipą odpowiedzialną za mój sklep. To wszystko sprawia, że gdy tylko mogę, to z całego serca polecam firmę Imker ludziom z mojej branży.

Paweł Jaroński
Paweł Jaroński Jaroński.pl, rysownik

Jak może wyglądać podpisywanie Twojej samodzielnie wydanej książki w Imker?

Imker dzieli się wiedzą na temat self-publishingu! Przeczytaj wybrane artykuły:

👉 Ile zarobisz na książce w modelu self-publishing? Biznesplan do Twoich obliczeń »

Zbyt wiele projektów biznesowych, a takim bez wątpienia jest wydanie książki w modelu self-publishing, zaczyna się na fali entuzjazmu i nigdy nie dochodzi do etapu konkretnych wyliczeń. Tymczasem obliczenie opłacalności całego przedsięwzięcia powinno leżeć u podstaw samodzielnego wydania książki.

👉 Jak promować i skutecznie sprzedawać własną książkę? »

Autor napisał książkę i co teraz? Jak ją teraz sprzedać? Jak dotrzeć do potencjalnych czytelników? Przykra wiadomość jest następująca: zwykle jest już za późno. Praca związana z promocją książki wydanej przez niezależnych autorów zaczyna się na długo przed jej napisaniem, wydaniem i sprzedażą.

👉 Przegląd aplikacji do pisania książek »

Samodzielne wydanie książki rozpoczyna się zwykle od pierwszego kroku, jakim jest stworzenie treści przez Autora. Niezależnie od tego, czy piszesz poradnik na określony temat czy może powieść, warto wykorzystywać najnowsze narzędzia. Oto omówienie 9 najciekawszych aplikacji do pisania książek – na system Windows i macOS. Niektóre aplikacje pomagają w skupieniu nad opracowywanym tekstem, skorygują błędy i pozwolą dopasować formatowanie.

👉 Jak rozpocząć budowanie własnej społeczności w internecie? »

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, po co autorom własna, zaangażowana społeczność. Pytania kluczowe są inne – jak tę społeczność zgromadzić? Jak przekonać do zainteresowania własnymi treściami? I w jaki sposób nie uzależniać się jedynie od kapryśnych zasięgów Facebooka? Tego wszystkiego dowiesz się z tego poradnika na temat budowania własnej społeczności!

Produkt

Koniecznie, ale to KONIECZNIE sprawdź również dział Akademia Self-Publishing, gdzie szczegółowo opisujemy cały proces samodzielnego wydawania książki!


Akademia Self-Publishing jest podzielona na następujące sekcje:

 1. Wprowadzenie do self-publishingu ↗
 2. Formaty wydawnicze ↗
 3. Etapy wydawania własnej książki ↗
 4. Dystrybucja książki ↗
 5. Promocja książki ↗
 6. Sprzedaż książki ↗
 7. O czym jeszcze warto pamiętać podczas wydawania książki ↗

To naprawdę solidne kompendium wiedzy! 📖

Sprawdź treści Imker w social media:

Przekonaj się, jakie to łatwe!
Skontaktuj się z Imker:

Jesteśmy dostępni dla Ciebie codziennie (dni robocze), w godzinach od 8:00 do 16:00.
Skontaktuj się bezpośrednio z Opiekunami Klienta:

Ewa Zwolińska

Adrian Typiak

Napisz do nas

  facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-v1 arrow-v2 arrow-v3 arrow-v4 arrow-v5 arrow-v5 contrast letter shopping-cart