fbpx

Zapisz się! » do newslettera i odbierz Biznesplan dla self-publisherów!

Jak stworzyć książkę do nauki języka angielskiego?

  z dnia: 21 listopada 2023

Wiedzą warto się dzielić i na niej zarabiać. Jeżeli biegle władasz językiem angielskim i czujesz, że możesz pomóc innym poznać go od podszewki, zrób użytek ze swoich umiejętności. Znakomitym pomysłem jest stworzenie książki przeznaczonej do jego nauki. Jak to zrobić? Poniżej prezentujemy przydatny poradnik.


Zastanów się, dla kogo zamierzasz tworzyć

Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zgłębianie tajników języka obcego to długotrwały i złożony proces. Nie sposób przekazać wszystkich najważniejszych informacji w jednej publikacji, dlatego zacznij od zastanowienia się nad tym, kim będą Twoi odbiorcy. Czy to osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką angielskiego? A może te, które sporo już potrafią i pragną doskonalić swoje zdolności, by podnieść ich poziom oraz porozumiewać się poprawnie i płynnie? Dobrze to przemyśl, bo od tego będzie zależało to, jak będzie wyglądała Twoja książka. Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie serii złożonej z pozycji przeznaczonych dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie w Twoim dorobku literackim, a Ty zaprezentujesz się jako wszechstronny autor.


Jak napisać książkę do nauki angielskiego? Dobry plan to podstawa

Wiesz już, dla kogo będziesz tworzyć, więc teraz możesz pomyśleć nad tym, jak napisać książkę do nauki angielskiego. Wybierz zakres materiału i stwórz plan publikacji. Rozpisanie pomysłów i usystematyzowanie informacji sprawi, że znacznie łatwiej będzie Ci zauważyć, czy czegoś nie pominąłeś. Taki szkic stanie się solidnym punktem wyjścia i pozwoli uniknąć zbędnych problemów podczas dalszej pracy. Często zdarza się, że autorzy podczas pisania tracą wątek. W takim przypadku wystarczy zajrzeć do przygotowanego wcześniej planu, by wrócić na właściwy tor i nie zmagać się dłużej z zastojem twórczym.


Co powinno znaleźć się w Twojej publikacji?

Kolejny krok to skompletowanie materiałów edukacyjnych, z których będziesz korzystać. Następnie będziesz mógł zająć się strukturą swojej książki. Najlepsze pozycje to te, które mają kompleksowy charakter i kładą nacisk na przyswajanie słownictwa, zasad gramatycznych oraz tworzenie dialogów. Upewnij się, że poświęcisz odpowiednio dużo uwagi każdej z tych sekcji i należycie je rozwiniesz. W rezultacie czytelnik będzie czuł, że został właściwie przygotowany do tego, by porozumiewać się w języku obcym i znakomicie radzić sobie w różnych sytuacjach. Stawiaj na merytoryczne informacje, ale nie ograniczaj się wyłącznie do nich. Podziel się z odbiorcami garścią praktycznych wskazówek i ciekawostek. Na pewno to docenią!


Jak stworzyć książkę do nauki angielskiego? Połącz teorię z praktyką

Bardzo ważnym elementem, który musisz wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad tym, jak stworzyć książkę do nauki angielskiego, są ćwiczenia. Poświęć czas na ułożenie zadań, które pomogą czytelnikom wykorzystywać zdobytą wiedzę i samodzielnie sprawdzać postępy, które robią. Upewnij się, że są zróżnicowane i dostosowane do poziomu umiejętności odbiorców. Koniecznie zwróć uwagę na rodzaj papieru, bo nie każdy nadaje się do tego, żeby po nim pisać. W tym przypadku najlepszy będzie ten offsetowy, który cechuje dobra nasiąkliwość i solidny charakter.


Informacje zaprezentowane w odpowiedni sposób

Aby książka była przejrzysta i wygodna w użytkowaniu, trzeba zaprezentować wszystkie informacje w odpowiedniej kolejności i w przejrzysty sposób. Jak to zrobić? Najlepiej unikać zbyt długich bloków tekstu i pogrubiać to, co istotne. Nie bój się kolorowych elementów w postaci ramek, w których znajdą się na przykład krótkie regułki, które czytelnik musi zapamiętać. Wybierz jedną z popularnych, tradycyjnych czcionek i postaraj się, by rozdziały miały podobną długość. Znakomitym pomysłem jest urozmaicenie publikacji zdjęciami, infografikami oraz tabelami. Zanim nastąpi wydanie książki, całe dzieło musi jeszcze zostać poddane dokładnej korekcie. To ona pozwoli na wychwycenie ewentualnych błędów i wprowadzenie poprawek oraz ostatnich szlifów. Dzięki temu w ręce klientów trafi produkt wysokiej jakości.


Ostatni krok, czyli wydaj swoją książkę

Twoje dzieło jest już kompletne i czujesz, że to odpowiedni moment, by podzielić się nim z odbiorcami. Tym samym przyszedł czas na znalezienie wydawcy. Możesz nawiązać w tym celu kontakt z wydawnictwami lub zacząć działać jako self-publisher i wziąć sprawy we własne ręce. Polecamy to rozwiązanie, bo gwarantuje dużą decyzyjność i swobodę twórczą.

W Imker pomagamy autorom docierać ze swoją twórczością do szerokiego grona odbiorców. Zapewniamy kompleksową, profesjonalną obsługę i oddajemy w Twoje ręce narzędzie do sprzedawania różnych treści. Dopasujemy się do Ciebie tak, żebyś płacił wyłącznie za to, czego potrzebujesz. Rozwijaj się razem z nami!

IMKER
IMKER

Firma IMKER od 2015 roku wspiera twórców i producentów we wprowadzaniu własnych produktów na rynek. Wyróżnia się kompleksowością usług - oferując m.in. doradztwo, usługi fulfillment, support (obsługa klienta) oraz SalesCRM (oprogramowanie do sprzedaży). IMKER prowadzi Twórców przez całość procesów związanych ze sprzedażą w internecie, od uruchomienia sprzedaży, poprzez przedsprzedaż, magazynowanie, pakowanie i wysyłkę, aż do profesjonalnej obsługi klienta i zwrotów.

Odbierz wartościowy bonus przy zapisie do newslettera!

Wzór biznesplanu książki dla selfpublishera na 12 miesięcy! Będziemy Ci także regularnie wysyłać ciekawe inspiracje dotyczące świata twórców online.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez Imker Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zamościu, ul. Szczebrzeska 55A, 22-400 Zamość, KRS: 0000967893, na zasadach opisanych w polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować.

    Twoje dane są u nas bezpieczne. 🛡️