fbpx

Zapisz się! » do newslettera i odbierz Biznesplan dla self-publisherów!

Trendy w magazynowaniu towarów, które warto poznać!

  z dnia: 20 czerwca 2023

Logistyka i kwestia magazynowania to segmenty dość dynamiczne. W związku z tym regularnie możemy zauważać zmiany w popularnych rozwiązaniach i trendach związanych z magazynowaniem towarów. Na które aspekty warto dziś zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.


Nowoczesne rozwiązania dla branży e-commerce

Branża e-commerce to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się segmentów rynku. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania z zakresu magazynowania, które dedykowane są właśnie tym przedsiębiorcom prowadzącym własny sklep internetowy. Co konkretnie warto wziąć pod uwagę? Zdecydowanie są to możliwości związane z szybkim i sprawnym zlecaniem niektórych obowiązków na zewnątrz.

Na rynku działa wiele firm, które z przyjemnością zajmą się bezpiecznym przechowywaniem twoich towarów. Co więcej, możesz zlecić im szereg usług dodatkowych, jak np. stałą obsługę klienta czy pakowanie paczek i ich wysyłkę. To niezwykle korzystne i rentowne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli sklepów online. Poniżej opowiemy ci o nim nieco więcej.


Możliwości płynące z outsourcingu magazynowania

Obecne trendy w magazynowaniu towarów skupiają się przede wszystkim wokół wspomnianych wyżej usług outsourcingowych, które polegają na możliwości korzystania z zewnętrznej przestrzeni magazynowej. Wiele firm posiada bowiem własne magazyny, których poszczególne części udostępnia swoim kontrahentom. Ciężko wymienić wszystkie korzyści płynące z tego rozwiązania, ponieważ jest ich naprawdę wiele.

Do najważniejszych z nich należy zdecydowanie brak konieczności posiadania własnej przestrzeni magazynowej, co jest szczególnie istotne w przypadku początkujących przedsiębiorców. Koszty własnego magazynu są bowiem niezwykle wysokie, nie wspominając już o stałych opłatach eksploatacyjnych, systemach alarmowych czy wyposażeniu. Nie bez znaczenia jest również kwestia pewności, że magazynowany towar jest pod stałą opieką wykwalifikowanych pracowników, którzy przechowują go na wysokiej jakości paletach i innego rodzaju meblach. Opłatę za wynajem części magazynu można również wrzucić w koszty prowadzenia działalności, co wpłynie na obniżenie podatku dochodowego czy VAT-u. To przede wszystkim te kwestie skłaniają przedsiębiorców do skorzystania z rozwiązania fulfillmentowego.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku (odpukać) zamknięcia działalności, nie musisz martwić się sprzedażą własnego magazynu czy szukaniem nowego najemcy. Odstąpienie od umowy outsorcingowej jest proste i uczciwe, co również wpływa na bezpieczeństwo tej opcji.


Obsługa dostaw, zwrotów, reklamacji

Kolejna kwestia, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę, to możliwość całkowitego oddelegowania zadań związanych z obsługą dostaw towarów, zwrotów oraz reklamacji. Firmy oferujące usługi fulfillmentowe bardzo często proponują swoim kontrahentom właśnie tego typu działania (podobnie jak IMKER), które pochłaniają ogromną ilość czasu. Obecnie coraz więcej firm postanawia outsourcować dostawy towarów pracownikom powierzchni magazynowych, które wynajmują.

Są to oczywiście osoby odpowiednio wykwalifikowane i przeszkolone, dzięki czemu jako przedsiębiorca nie musisz martwić się o bezpieczeństwo zakupionych towarów czy odpowiednią realizację kwestii formalnych. To niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ dany dostawca może dostarczyć pakunki bezpośrednio do miejsca, w którym będą później magazynowane.

Jeśli zaś chodzi o obsługę reklamacji i zwrotów, to specjaliści realizują je od A do Z. Niejednokrotnie mają również możliwość interweniowania u przewoźników, co również jest dużym atutem w kontekście oszczędności czasu i dbałości o komfort klienta. Po zrealizowanej reklamacji czy zwrocie, obsługa magazynu wprowadza konkretny egzemplarz produktu do ponownego obiegu i uaktualnia wszystkie stany oraz rozliczenia.


Trendy w magazynowaniu towarów – dlaczego warto je obserwować?

Zastanawiasz się, dlaczego warto na bieżąco śledzić trendy w magazynowaniu towarów? Odpowiedź jest prosta! Dzięki temu możesz jeszcze efektywniej prowadzić własny biznes, stale optymalizując koszty i oszczędzając swój cenny czas. Każda branża, która wykorzystuje magazynowanie, może obecnie korzystać z wielu nowoczesnych rozwiązań przekładających się przede wszystkim na korzyści finansowe i wizerunkowe.

Jeśli zatem nie chcesz zostać daleko w tyle za konkurencją, śledź najnowsze trendy w magazynowaniu towarów i korzystaj z możliwości, które dyktuje rozwijający się rynek. W przeciwnym razie może bowiem okazać się, że twoi konkurenci są bardziej wydajni i efektowni.

A jeśli interesuje cię optymalne i wydajne magazynowanie e-commerce w modelu outsourcingowym, skontaktuj się z nami już dziś! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie twoje pytania i udzielimy ci fachowej porady!

IMKER
IMKER

Firma IMKER od 2015 roku wspiera twórców i producentów we wprowadzaniu własnych produktów na rynek. Wyróżnia się kompleksowością usług - oferując m.in. doradztwo, usługi fulfillment, support (obsługa klienta) oraz SalesCRM (oprogramowanie do sprzedaży). IMKER prowadzi Twórców przez całość procesów związanych ze sprzedażą w internecie, od uruchomienia sprzedaży, poprzez przedsprzedaż, magazynowanie, pakowanie i wysyłkę, aż do profesjonalnej obsługi klienta i zwrotów.

Odbierz wartościowy bonus przy zapisie do newslettera!

Wzór biznesplanu książki dla selfpublishera na 12 miesięcy! Będziemy Ci także regularnie (co wtorek) wysyłać ciekawe inspiracje dotyczące świata twórców online.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez IMKER spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej „IMKER KRZYSZTOF BARTNIK”) z siedzibą w Zamościu, ul. Szczebrzeska 55A, 22-400 Zamość, KRS: 0000967893, na zasadach opisanych w polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować.

    Twoje dane są u nas bezpieczne. 🛡️