fbpx

Zapisz się! » do newslettera i odbierz Biznesplan dla self-publisherów!

Nowoczesne technologie w procesie magazynowania towarów – dlaczego warto z nich korzystać?

  z dnia: 27 czerwca 2023

Jeśli prowadzisz własny sklep internetowy lub po prostu zajmujesz się sprzedażą różnego rodzaju produktów, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak istotne są nowoczesne technologie w procesie magazynowania towarów. Dlaczego warto z nich korzystać? Właśnie temu zagadnieniu poświęciliśmy nasz dzisiejszy artykuł.


Brak konieczności posiadania własnego magazynu

Które nowoczesne technologie w procesie magazynowania towarów chcielibyśmy dziś omówić? Będzie to przede wszystkim outsourcing magazynu, czyli wynajmowanie przestrzeni magazynowej od zewnętrznej firmy. Rozwiązanie to w ostatnim czasie bije rekordy popularności wśród osób, które zajmują się sprzedażą różnego rodzaju towarów.

Jedną z najważniejszych korzyści outsourcingu magazynu jest możliwość korzystania z profesjonalnej przestrzeni bez obowiązku posiadania własnej. Inwestycja w magazyn wiąże się bowiem z koniecznością posiadania dużych nakładów finansowych, co bywa trudne szczególnie dla początkujących przedsiębiorców i twórców oraz małych sklepów internetowych.

Udostępnienie części magazynu przez zewnętrznego kontrahenta (czyli np. przez IMKER) nie obciąża z kolei portfela sprzedawcy tak bardzo. To rozwiązanie nie tylko rentowne, ale również niezwykle komfortowe i bezpieczne.


Możliwość obniżenia stałych kosztów eksploatacyjnych

Koszty związane z utrzymaniem własnego magazynu nie należą niestety do najniższych. Mamy na myśli nie tylko opłaty eksploatacyjne, ale również wydatki na ochronę, systemy alarmowe czy samo wyposażenie magazynu i naprawę różnego rodzaju sprzętów. Korzystając z zewnętrznego magazynu, nie musisz martwić się o rachunki.

Co więcej, możesz korzystać z doskonale wyposażonej przestrzeni, która stawia na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Mamy tu na myśli m.in. inteligentne i autonomiczne roboty mobilne, narzędzia służące do synchronizacji procesów magazynowych czy przygotowywania i odbierania dostaw.


Bezpieczeństwo towaru

Nowoczesne technologie w procesie magazynowania towarów to nie tylko proces outsourcowania przestrzeni, ale również wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa przechowywanych towarów. Profesjonalne magazyny wyposażone są bowiem w specjalnie zaprojektowane urządzenia i narzędzia, dzięki którym stan magazynowy jest na bieżąco kontrolowany, a wszyscy pracownicy zajmują się towarem zgodnie z określonymi normami. Bezpieczeństwo zapewniają również wszelkiego rodzaju systemy alarmowe, dzięki którym twoje produkty są chronione 24 godziny na dobę. Tego typu systemy i urządzenia do kontrolowania magazynu bardzo często bazują na sztucznej inteligencji, która w ostatnim czasie zrewolucjonizowała światowy segment przemysłowy.


Profesjonalna obsługa magazynu

Korzystanie z profesjonalnej i dobrze wyposażonej przestrzeni magazynowej to także pewność, ze przechowywany towar znajduje się w najlepszych rękach. Pracownicy tego typu miejsc są bowiem świetnie przeszkoleni i wykwalifikowani, a ich zaplecze techniczne składa się zazwyczaj z najnowocześniejszych rozwiązań. Jeśli chciałbyś uzyskać podobną jakość na własną rękę, z całą pewnością musiałbyś zainwestować dość pokaźną sumę pieniędzy.

Współpraca z firmą fulfillmentową to z kolei możliwość skorzystania z innowacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Nowoczesne rozwiązania magazynowe generują również wiele korzyści w procesach i zadaniach, w których łatwo o błąd. Pracownicy profesjonalnie wyposażonych przestrzeni mogą zatem owe błędy w łatwy sposób eliminować.


Usługi dodatkowe

Ostatnią zaletą nowoczesnych technologii w procesach magazynowania, na którą chcielibyśmy zwrócić twoją dzisiejszą uwagę, jest możliwość korzystania z różnego rodzaju usług dodatkowych. Jako zapracowany przedsiębiorca lub twórca nie narzekasz z pewnością na zbyt dużą ilość wolnego czasu. Kiedy zatem masz śledzić najnowsze trendy związane z branżą logistyczną? Kiedy znaleźć czas na ich konsekwentne wdrażanie? Z drugiej strony potencjał najnowszych rozwiązań jest naprawdę ogromny, dlatego zwyczajnie szkoda z nich nie skorzystać.

Na szczęście możesz podjąć współpracę z firmą, która z przyjemnością weźmie tego typu zadania na własne barki. Wówczas możesz zająć się dalszym rozwijaniem własnego biznesu, podczas gdy pracownicy zewnętrznej firmy dostosują innowacyjne narzędzia czy systemy do twoich potrzeb. Mamy tu na myśli zarówno kwestie formalne, jak i te związane z obsługą klienta, zwrotów czy reklamacji. Obecnie wiele tego typu działań można zautomatyzować, o ile oczywiście zostaną wdrożone dedykowane rozwiązania.

Jeśli czujesz, że outsourcing magazynu to rozwiązanie dla ciebie, koniecznie skontaktuj się z naszą obsługą. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie twoje pytania i przygotujemy dla ciebie spersonalizowaną propozycję współpracy!

IMKER
IMKER

Firma IMKER od 2015 roku wspiera twórców i producentów we wprowadzaniu własnych produktów na rynek. Wyróżnia się kompleksowością usług - oferując m.in. doradztwo, usługi fulfillment, support (obsługa klienta) oraz SalesCRM (oprogramowanie do sprzedaży). IMKER prowadzi Twórców przez całość procesów związanych ze sprzedażą w internecie, od uruchomienia sprzedaży, poprzez przedsprzedaż, magazynowanie, pakowanie i wysyłkę, aż do profesjonalnej obsługi klienta i zwrotów.

Odbierz wartościowy bonus przy zapisie do newslettera!

Wzór biznesplanu książki dla selfpublishera na 12 miesięcy! Będziemy Ci także regularnie (co wtorek) wysyłać ciekawe inspiracje dotyczące świata twórców online.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez IMKER spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej „IMKER KRZYSZTOF BARTNIK”) z siedzibą w Zamościu, ul. Szczebrzeska 55A, 22-400 Zamość, KRS: 0000967893, na zasadach opisanych w polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować.

    Twoje dane są u nas bezpieczne. 🛡️