fbpx

Zapisz się! » do newslettera i odbierz Biznesplan dla self-publisherów!

Czy outsourcing magazynu to dobre rozwiązanie dla self-publisherów?

  z dnia: 23 kwietnia 2022

Jednym z kluczowych etapów procesu wydawniczego jest sprzedaż i dystrybucja książki. Początkujący autorzy, którzy decydują się na wydanie własnej twórczości w modelu self-publishingu, często zastanawiają się, w jaki sposób najlepiej realizować zamówienia swoich czytelników oraz jak zorganizować odpowiednią przestrzeń magazynową.

Jednym ze sposobów jest outsourcing magazynu, który jako IMKER zdecydowanie rekomendujemy!

Dziś przedstawimy korzyści płynące z tego rozwiązania.


Przestrzeń magazynowa

Jedną z największych korzyści płynących z outsourcingu magazynu dla self-publisherów jest oczywiście pozbycie się kartonów z książkami z własnego domu, biura czy garażu. Wówczas trafiają one do nowoczesnego i doskonale zabezpieczonego magazynu, gdzie wyszkoleni pracownicy sprawują nad nimi pieczę. Co więcej, usługa tego typu wiąże się również z przyjmowaniem dostaw książek, a zatem zamówiony nakład trafia bezpośrednio do magazynu.

Pracownicy kontrolują również stan ilościowy towaru, a gdy regały zaczną świecić pustkami, informują o tym fakcie autora i jeśli trzeba – samodzielnie zlecą dodatkowy druk nakładu i zamówią transport (jest to jedna z usług dodatkowych, która jest niezwykle popularna wśród self-publisherów). Co ważne, zewnętrzna firma wystawia wszelkie niezbędne dokumenty magazynowe i pilnuje formalności.

Warto pamiętać, że pakowanie i wysyłka książek również odbywa się bezpośrednio z poziomu magazynu. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne zwłaszcza wtedy, gdy autor dzieła np. wyjedzie na wakacje lub jest w trakcie długiej podróży. Wówczas nie ma dostępu do swoich książek, a nawet jeśli zabierze ze sobą kilka egzemplarzy, to po jakim czasie do klienta dotrze przesyłka z zagranicy? Z pewnością będzie również sporo więcej kosztować, a czytelnicy nie lubią czekać i nie lubią przepłacać za zamówione książki.


Pakowanie i wysyłka książek

Jak już wspomnieliśmy, pakowanie i wysyłka paczek z książkami wchodzi z zakres outsourcingu magazynu dla niezależnych pisarzy. Pracownicy zewnętrznej firmy mają dostęp do panelu zamówień, a gdy tylko pojawi się nowe, błyskawicznie pakują książkę i nadają przesyłkę.

Sam proces pakowania przebiega oczywiście z najwyższą starannością i zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa, a na specjalne życzenie istnieje nawet możliwość zastosowania ekologicznego opakowania. Gdy paczka z książką zostanie już nadana, zmienia się status zamówienia w sklepie internetowym lub panelu do sprzedaży on-line (np. SalesCRM od IMKER).

Co ważne, pracownicy magazynu biorą na swoje barki również wszelkie formalności, czyli generowanie i drukowanie dokumentów sprzedażowo-magazynowych, listów przewozowych i etykiet do paczek. Po nadaniu przesyłki jest ona oczywiście monitorowana, a w razie potrzeby podejmowane są kroki w celu interweniowania u przewoźników. Dzięki temu autor zyskuje pewność, że jego czytelnicy zostali obsłużeni na najwyższym poziomie, a ryzyko uzyskania negatywnej opinii zostaje całkowicie wyeliminowane.

Warto dodać, że outsourcing magazynu dla self-publisherów to także pozbycie się obowiązku obsługi reklamacji i ewentualnych zwrotów towaru. Tego typu sytuacje są dość uciążliwe i często problematyczne dla osób, które nie mają w tym zakresie odpowiedniego doświadczenia. Zamówienie musi bowiem zostać wycofane z systemu, a następnie zweryfikowane pod kątem możliwości powrotu na stan magazynowy. Konieczny jest również zwrot środków dla kupującego i rozwiązanie ewentualnego sporu. Wszystkie te zadania mogą być po stronie pracowników zewnętrznej firmy.


Możliwość skorzystania z usług dodatkowych

Warto dodać, że współpraca z firmą outsourcingową to także możliwość skorzystania z szeregu opcji dodatkowych i uzupełniających, które dla niezależnych autorów są niezwykle wygodne. Pośród nich jest np. insertowanie, czyli dołączanie do zamówionych książek wszelkiego rodzaju wrzutek, ulotek, próbek produktów czy spersonalizowanych listów do czytelników. Możliwe jest również zlecenie pakowania książek w specjalne kartony, ozdobne papiery czy ekologiczne opakowania.

Na życzenie self-publishera pracownicy magazynu mogą także przeprowadzić dodatkową inwentaryzację, skompletować i wysłać zamówienie hurtowe, złożyć reklamację w drukarni na uszkodzone egzemplarze czy wykonać skrupulatną kontrolę jakości towarów. Wszystko to sprawia, że autor książki może w pełni skupić się na tworzeniu i promowaniu swojej twórczości, ponieważ wszelkie sprawy związane z obsługą zamówień są po stronie firmy zewnętrznej.

Jak widać, outsourcing magazynu to doskonałe rozwiązanie dla self-publisherów, które nie bez powodu staje się w tej grupie autorów coraz bardziej popularne.

W IMKER przykładamy ogromną wagę do świadczonych przez nas usług z tego zakresu, ponieważ ma to bezpośrednie przełożenie na wizerunek i reputację samego twórcy. Co ważne, wszystkie nasze magazyny są doskonale wyposażone, a pracownicy posiadają stosowne uprawnienia. Dzięki temu aż 99,9% zrealizowanych przez nas zamówień dociera do klientów bez jakichkolwiek kłopotów!

IMKER
IMKER

Firma IMKER od 2015 roku wspiera twórców i producentów we wprowadzaniu własnych produktów na rynek. Wyróżnia się kompleksowością usług - oferując m.in. doradztwo, usługi fulfillment, support (obsługa klienta) oraz SalesCRM (oprogramowanie do sprzedaży). IMKER prowadzi Twórców przez całość procesów związanych ze sprzedażą w internecie, od uruchomienia sprzedaży, poprzez przedsprzedaż, magazynowanie, pakowanie i wysyłkę, aż do profesjonalnej obsługi klienta i zwrotów.

Odbierz wartościowy bonus przy zapisie do newslettera!

Wzór biznesplanu książki dla selfpublishera na 12 miesięcy! Będziemy Ci także regularnie (co wtorek) wysyłać ciekawe inspiracje dotyczące świata twórców online.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez IMKER spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej „IMKER KRZYSZTOF BARTNIK”) z siedzibą w Zamościu, ul. Szczebrzeska 55A, 22-400 Zamość, KRS: 0000967893, na zasadach opisanych w polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować.

    Twoje dane są u nas bezpieczne. 🛡️