fbpx

Zapisz się! » do newslettera i odbierz Biznesplan dla self-publisherów!

Magazynowanie w fulfillment – wszystko, co musisz wiedzieć

  z dnia: 16 maja 2023

Sprzedaż autorskich produktów w modelu e-commerce wymaga zagospodarowania szeregu obszarów, co w przypadku niektórych (szczególnie początkujących) twórców bywa dość problematyczne. Jednym z takich obszarów jest magazynowanie towarów. Ciekawym rozwiązaniem jest magazynowanie w fulfillment, o którym opowiemy dziś nieco więcej.


Czym jest magazynowanie w fulfillment?

Zacznijmy od odpowiedzi na kluczowe pytanie: czy właściciel sklepu internetowego, autor książek lub inny twórca prowadzący sprzedaż własnych produktów musi dysponować własną przestrzenią magazynową? Oczywiście, że nie! Alternatywą dla tego rozwiązania jest właśnie magazynowanie w fulfillment, czyli zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. Wiele firm oferuje bowiem doskonale wyposażone i zabezpieczone przestrzenie magazynowe, których część możesz wynająć.

W IMKER posiadamy np. nowoczesne magazyny dedykowane dla sklepów internetowych i innych twórców. Wyposażone są w najlepszej klasy systemy regałów i miejsc paletowych, a nasi świetnie przeszkoleni pracownicy codziennie troszczą się o bezpieczeństwo magazynowanych produktów. Zastanawiasz się, na czym konkretnie polega ta usługa? Wszystko zależy tak naprawdę od twoich indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Możesz samodzielnie dostarczać towar do zewnętrznego magazynu, a następnie go odbierać i realizować wysyłkę paczek. Dużo lepszą opcją jest jednak zlecenie przyjmowania dostaw towaru pracownikom magazynu, którzy dopełnią również wszelkich niezbędnych formalności.

Usługa fulfillment może również zakładać pakowanie oraz wysyłkę twoich zamówień do klientów.


Dla kogo to rozwiązanie jest odpowiednie?

Kompleksowe magazynowanie w fulfillment to usługa, która dedykowana jest wszystkim właścicielom sklepów internetowych i twórcom chcącym zrezygnować z konieczności posiadania własnej przestrzeni magazynowej. W zależności od wybranego usługodawcy możesz zlecić przechowywanie m.in. książek, kosmetyków, ubrań, zabawek, gier planszowych, różnego rodzaju gadżetów, kalendarzy, a nawet produktów premium!

Niektóre firmy outsourcingowe oferują nawet przechowywanie mebli czy towarów wielkogabarytowych. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy twój towar może być magazynowany w zewnętrznej hali, po prostu skontaktuj się z wybraną firmą i dopytaj o wszelkie szczegóły współpracy. Pamiętaj, aby wybierać magazyny, które są odpowiednio wyposażone i objęte dedykowanymi zabezpieczeniami. W IMKER przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa składowanych towarów, dlatego nasi pracownicy codziennie weryfikują stan poszczególnych produktów.

Dla kogo jeszcze magazynowanie w fulfillment jest odpowiednie? Przede wszystkim dla osób, które pragną skupić się na rozwoju swojego biznesu i nie chcą zaprzątać sobie głowy kwestiami logistycznymi. To nowoczesne rozwiązanie rekomendowane dla nowoczesnych twórców, którzy chcą również zoptymalizować swoje wydatki. O najważniejszych zaletach tej usługi opowiemy za chwilę nieco więcej.


Dlaczego warto wybrać magazynowanie w fulfillment?

Posiadanie własnego magazynu do przechowywania swoich towarów to często zbyt duży wydatek dla początkujących twórców. Wówczas decydują się oni na magazynowanie produktów we własnym domu, garażu lub piwnicy, co również z czasem bywa problematyczne z uwagi na ograniczoną przestrzeń i brak odpowiednich zabezpieczeń. Własny magazyn w przypadku właścicieli dużych sklepów internetowych również generuje niemałe koszty: najem, opłaty eksploatacyjne, potrzebne wyposażenie, zabezpieczenia, zatrudnienie pracowników…to tylko część wydatków, które ponosi osoba dysponująca własną przestrzenią magazynową.

W obu przypadkach magazynowanie w fulfillment jest zatem niezwykle korzystnym rozwiązaniem, ponieważ twórca płaci jedynie za realizację usługi (np. w modelu abonamentowym lub od ilości składowanego towaru). Co więcej, decydując się na outsourcing magazynowania, zyskujesz również dodatkowy czas! Nie musisz wówczas martwić się o odbieranie towarów czy sporządzanie potrzebnej dokumentacji, ponieważ wszystkie te zadania wykonują pracownicy danej firmy.

Jeśli dodatkowo skorzystasz z oferty pakowania i wysyłki zamówień, możesz całkowicie zapomnieć o codziennym zajmowaniu się kwestiami logistycznymi i zająć się rozwojem swojej działalności. Jest to szczególnie istotne np. w sytuacji, gdy planujesz dłuższy urlop lub po prostu dopadnie cię choroba. Magazynowanie w fulfillment to zatem rozwiązanie niezwykle rentowne i wygodne, zwłaszcza z perspektywy początkującego twórcy. Wybierając tę opcję, nie musisz również ryzykować długoterminowymi umowami podpisywanymi często w przypadku chęci samodzielnego wynajęcia przestrzeni magazynu.

Jeśli czujesz, że magazynowanie e-commerce w modelu fulfillment jest dla ciebie, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie twoje pytania, rozwieją ewentualne wątpliwości oraz przedstawią szczegóły oferty IMKER!

IMKER
IMKER

Firma IMKER od 2015 roku wspiera twórców i producentów we wprowadzaniu własnych produktów na rynek. Wyróżnia się kompleksowością usług - oferując m.in. doradztwo, usługi fulfillment, support (obsługa klienta) oraz SalesCRM (oprogramowanie do sprzedaży). IMKER prowadzi Twórców przez całość procesów związanych ze sprzedażą w internecie, od uruchomienia sprzedaży, poprzez przedsprzedaż, magazynowanie, pakowanie i wysyłkę, aż do profesjonalnej obsługi klienta i zwrotów.

Odbierz wartościowy bonus przy zapisie do newslettera!

Wzór biznesplanu książki dla selfpublishera na 12 miesięcy! Będziemy Ci także regularnie wysyłać ciekawe inspiracje dotyczące świata twórców online.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez Imker Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zamościu, ul. Szczebrzeska 55A, 22-400 Zamość, KRS: 0000967893, na zasadach opisanych w polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować.

    Twoje dane są u nas bezpieczne. 🛡️