fbpx

Zapisz się! » do newslettera i odbierz Biznesplan dla self-publisherów!

Czy można samemu wydać książkę? Poznaj self-publishing

  z dnia: 13 czerwca 2023

Czy zostanie autorem, jest takie łatwe? Teraz tak, ponieważ nie musisz już dłużej czekać na przychylną opinię wydawnictwa. Weź sprawy w swoje ręce i opublikuj napisane przez siebie dzieło zgodnie z zasadą self-publishing. Korzystając z naszej oferty, podpowiemy ci krok po kroku, jak działać, aby cały proces przebiegł gładko i bez zbędnych komplikacji. To jedno z najlepszych rozwiązań dla początkujących twórców.


Samodzielne wydanie książki poprzez self-publishing. Jak to wygląda?

Liczba autorów, z którymi podejmujemy się współpracy, jest coraz wyższa, a dodatkowo chętnych przybywa. Niektóre z tych osób już w przeszłości publikowały swoje utwory właśnie za pośrednictwem self-publishingu, dla innych jest to dopiero pierwszy raz. W każdym przypadku jednak taka opcja wybierana jest przez osoby, którym szczególnie zależy na niezależności i publikowaniu swoich książek na własnych zasadach.


Czy można samemu wydać książkę?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które biorą self-publishing naprawdę pod uwagę, jest właśnie to, czy można samemu wydać książkę? Odpowiadamy – jak najbardziej! Najważniejsze jest jednak, aby wcześniej odpowiednio się do tego przygotować i znaleźć odpowiedź na wszystkie pojawiające się w głowie wątpliwości. Dzięki współpracy z nami zobaczysz owoce swojej pracy i zaczniesz wydawać książki, tak jak lubisz, przy okazji dobrze na tym zarabiając.


Jak wygląda cały proces?

Wspierając self-publishing kierujemy się zasadą sprzedaży D2C, czyli direct to consumer. W ten sposób cały przychód ze sprzedaży książek trafia bezpośrednio do autora, a my pobieramy opłatę jedynie za faktycznie zrealizowane usługi oraz wysłane przesyłki. Współpraca z IMKER w oparciu o self-publishing to idealne rozwiązanie dla osób, które w tym zakresie nie mają jeszcze dużego doświadczenia. Podczas naszych działań zdejmiemy z ciebie uciążliwe i angażujące obowiązki, które mogą być związane na przykład z prowadzeniem całego zaplecza sprzedażowego. Dzięki temu jako autor masz czas na tworzenie marketingu sprzedażowego oraz lepszych relacji ze swoimi potencjalnymi czytelnikami.


Poznaj self-publishing krok po kroku!

Jeśli jesteś już na etapie, na którym zdecydowałeś się na wydanie własnej książki i na skorzystanie z opcji self-publishing, z całą pewnością chciałbyś wiedzieć, jak to wszystko przebiega krok po kroku, gdy zdecydujesz się na nasze wsparcie. Przede wszystkim już od samego początku proponujemy autorom pełne doradztwo. Każda książka wymaga indywidualnego podejścia i pamiętamy o tym niezależnie od tematyki, czy momentu współpracy.

Gwarantujemy także doradztwo w zakresie ewentualnej dystrybucji, akcji promocyjnych, czy strategii cenowej. W ramach współpracy z IMKER oferujemy również dostęp do specjalistów, którzy znają się na właściwej redakcji, korekcie, tworzeniu okładki i tym podobnych aspektach, które trzeba wykonać, aby książka odpowiednio się prezentowała. Pomagamy też zadecydować o tym, jak duży nakład powinien zostać wypuszczony na pierwszy raz. W większości przypadków już nawet sprzedanie kilkuset sztuk sprawia, że poniesione koszty się zwracają, ale aby cały plan strategiczny został właściwie dopasowany, rozważamy wszystko indywidualnie.


Self-publishing a podejście do dystrybucji książek

Wielu początkujących twórców obawia się, że, decydując się na self-publishing, będzie miało trudność ze sprzedażą swoich książek. Faktycznie tutaj należy pamiętać o tym, że musisz obmyślić wszystko na własnych zasadach, ponieważ nie masz wydawnictwa, które byłoby za to odpowiedzialne. Niemniej jednak to wszystko ma także i swoje zalety. Na przykład takie, że o wszelkich zabiegach marketingowych decydujesz samodzielnie.

Bardzo dobrą propozycją jest też stworzenie strony internetowej, na której zaprezentowane zostaną produkty, które się oferuje. Pomagamy w stworzeniu landing page, dzięki któremu lepiej zaprezentujesz się swoim odbiorcom i zyskasz na profesjonalizmie. Ponadto podpowiemy ci, jak znaleźć najlepszą drukarnię, ponieważ znamy przypadki, w których autorzy nie byli zadowoleni z finalnych rezultatów, a jakość druku znacznie odbiegała od tego, czego oczekiwali. Pomożemy na tyle, aby nawet pierwsze wydanie za pośrednictwem self-publishing przebiegło gładko i było jedynie wstępem do dalszej kariery pisarskiej.

Self publishing daje ogrom możliwości. Ta metoda cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, którym zależy na wydaniu książki, ale chcą opublikować ją na własnych zasadach i przy okazji osiągnąć najlepszy przychód, bez konieczności opłacania wydawnictwa. Jeśli dodatkowo skorzystasz z naszego wsparcia, zauważysz, że wydanie książki nie jest wcale takie skomplikowane, jak to się wydaje i nabierzesz ochoty, aby publikować ich jeszcze więcej! To na pewno spora mobilizacja dla początkującego autora.

IMKER
IMKER

Firma IMKER od 2015 roku wspiera twórców i producentów we wprowadzaniu własnych produktów na rynek. Wyróżnia się kompleksowością usług - oferując m.in. doradztwo, usługi fulfillment, support (obsługa klienta) oraz SalesCRM (oprogramowanie do sprzedaży). IMKER prowadzi Twórców przez całość procesów związanych ze sprzedażą w internecie, od uruchomienia sprzedaży, poprzez przedsprzedaż, magazynowanie, pakowanie i wysyłkę, aż do profesjonalnej obsługi klienta i zwrotów.

Odbierz wartościowy bonus przy zapisie do newslettera!

Wzór biznesplanu książki dla selfpublishera na 12 miesięcy! Będziemy Ci także regularnie wysyłać ciekawe inspiracje dotyczące świata twórców online.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez Imker Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zamościu, ul. Szczebrzeska 55A, 22-400 Zamość, KRS: 0000967893, na zasadach opisanych w polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować.

    Twoje dane są u nas bezpieczne. 🛡️